Batı Trakya’nın El Emekleri Sergisine Yoğun İlgi

Batı Trakya'nın El Emekleri Sergisine Yoğun İlgi

Uluslararası Köprü Derneği’nin büyük katkıları, İstanbul Ticaret Odası’nın (İTO) himayesinde açılan Batı Trakya Türk kadınlarının “El Emekleri Tekstil Sergisi”ni 3 günde binlerce kişi ziyaret etti.

06 Şubat 2019 - 00:43 - Güncelleme: 27 Mayıs 2019 - 01:24

İskeçe Türk Birliği ve Gümülcine Türk Gençler Birliği Kadın Kolları’nın eserlerinden oluşan “El Emekleri Tekstil Sergisi”nin açılışı 31 Ocak’ta Yeni Camii Hünkâr Kasrı’nda gerçekleştirildi.

Açılış törenine, Uluslararası Köprü Derneği Başkanı Avukat H.Mehmet Baykurt, İTO Başkan Yardımcısı İsrafil Kuralay, İTO Yönetim Kurulu Üyesi Bahadır Yaşık, milletvekilleri, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’nın eşi Hatice Nur Yerlikaya, İstanbul Emniyet Müdürü Eşi Müberra Çalışkan, İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu, Gümülcine Türk Gençler Birliği Başkanı Nejat Ahmet ve İTO Meclis Üyeleri katıldı.

BAYKURT: HUZURA, GÜZELE DAİR NE VARSA KÖPRÜ OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Uluslararası Köprü Derneği Başkanı Avukat H.Mehmet Baykurt, törenin açılışında yaptığı konuşmada, bu topraklara güzel tohumlar ekmeye devam edeceklerini söyledi. İyiyi, güzeli yeniden dirilteceklerini belirten Baykurt şöyle devam etti:

“Sevgiye, saygıya, barışa, kardeşliğe, mutluluğa, huzura kısaca güzele dair ne varsa köprü olmaya devam edeceğiz. Merhamet, adalet, dostluk, bu verimli topraklarda yeniden boy verecek. Hep birlikte geçmişimize sahip çıkıp, milli ve manevi değerlerimizi koruyarak, geliştirerek, bu toprakların huzurunu geleceğimizin teminatı çocuklarımıza gönül huzuruyla emanet edeceğiz. Mutluluklar paylaştıkça artar, acılar paylaştıkça azalır. Bu yüzden dernek olarak amacımız; insanların gönlüne dokunmak, kalpler arasında köprü tesis etmektir. Batı Trakya Türklerinin haklarını elde etmesi için mücadele eden ve bu uğurda şehit edilen Dr. Sadık Ahmet’i rahmet ve saygıyla anıyorum. Ayrıca serginin açılmasında desteklerini esirgemeyen İTO'nun değerli başkanına ve ekibine teşekkür ederim."

Konuşmaların ardından açılış kurdelası kesildi.

Uluslararası Köprü Derneği ve İTO’nun iş birliğinde düzenlenen sergiye her kesimden insan yoğun ilgi gösterdi. El sanatlarının birbirinden değerli örneklerinin yer aldığı sergiyi 3 günde binlerce kişi ziyaret etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MADEF Sultangazi'de Malatyalıları Buluşturdu
MADEF Sultangazi'de Malatyalıları Buluşturdu
Bağcılar'da Malatyalılar İftar'da Buluştu
Bağcılar'da Malatyalılar İftar'da Buluştu