Fatih’de Mekke’nin Fethi Programı Düzenlendi

Fatih'de Mekke'nin Fethi Programı Düzenlendi

AK Parti Fatih Kadın Kolları’nın düzenlediği Mekke'nin Fethi’nin 1388. yılı anma programı, Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde yapıldı.

15 Ocak 2019 - 00:10 - Güncelleme: 28 Şubat 2019 - 04:38

AK Parti Fatih Kadın Kolları’nın düzenlediği Mekke'nin Fethi’nin 1388. yılı anma programı, Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde yapıldı. Çok sayıda davetlinin katıldığı programda Kur’an-ı Kerim tilaveti, sinevizyon gösterisi ve Mekke’nin Fethi’yle ilgili konuşmalar gerçekleştirildi. İlahiler eşliğinde, Fatihlilerin unutulmaz anlar yaşadığı programda, katılan davetliler arasında yapılan çekilişle 2 kişiye umre hediye edildi.

Yeryüzünde ilk kara oluşumunun başladığı ve yeryüzünün ilk binası Kâbe'nin bulunduğu şehir olan Mekke'nin, İslam ordularınca 11 Ocak 630 tarihinde fethedilmesi dolayısıyla icra edilen "Mekke'nin Fethi” Programında konuşan AK Parti Fatih Kadın Kolları Başkanı Nurhan Çalık, Fetih Suresi 1. ayetine vurgu yaparak “Şüphesiz, biz sana apaçık bir fetih ihsan ettik” ayetiyle sevgili Peygamberimiz Hz.Muhammed’in (S.A.V) kutlu bir fetihle müjdelendiğini, fetihlerin anası olan Mekke’nin Fethi’nin şefkat ve merhamet temelleri üzerine inşa edildiğini ve insanlığın İslam’la buluştuğu en önemli günlerden biri olduğunu söyledi. “İstanbul’un Fethi’ne de kapıların açıldığı Mekke’nin Fethi’nin, İstanbul’un kalbi Fatih semtinde anılmasının da ayrı bir önemi olduğuna vurgu yapan ÇALIK, bu anlamlı günün Fatihli hanımların kalplerinde bir dirilişe vesilesi olmasını temenni ediyorum” dedi.

Programa AK Parti Fatih İlçe Başkanı Orhan Narin de katıldı. Mekke’nin Fethi’ni anma programının Fatih ilçesinde gerçekleştirilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Narin, “Medeniyetin, teknolojinin en üst noktasında yaşadığımız şu günlerde, nasıl bir peygamberin ümmeti olduğumuzun bilincinde olarak, önümüzdeki yılların ülkemize milletimize hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Art Plywood Kontrplak Satışları Başladı
Art Plywood Kontrplak Satışları Başladı
MADEF Sultangazi'de Malatyalıları Buluşturdu
MADEF Sultangazi'de Malatyalıları Buluşturdu