İstanbul
04 Aralık, 2023, Pazartesi
 • DOLAR
  28.94
 • EURO
  31.30
 • ALTIN
  1881.1
 • BIST
  8093.21
 • BTC
  41714.582$

Karaktersiz Kukla Rektör Malatya'nın Adını Çıkardı!

Karaktersiz Kukla Rektör Malatya'nın Adını Çıkardı!
Malatya'da karaktersiz ve haysiyetsiz Rektör üniversiteyi adeta bataklığa çevirmiş. İddialar havalarda uçuşuyor. Okuyunca kanınız donacak.

 

 

 

Son bir aydır Malatya Gündeminde ilk sıraları zorlayan Üniversite bilindiği üzere depremin hemen ardından LGBT Öğretim Görevlisi için özel sınav açarak kişiye özel ilan açmıştı. Bu gelişmeyi haber yaparken daha önce bazı çete, tetikçi ve rant gruplarının gece gündüz karaladığı ve marka değerini yerle bir ettikleri kuruma sahip çıkacağımızı belirtmiştik. Hani bir söz vardır ya “ Maşallah dediğimiz 40 gün yaşıyor ” henüz üzerinden 1 hafta geçmeden bu defa üniversiteden gelen 3 ayrı ihbar yok artık bu kadarı da fazla dedirtti. AKP’li vekillerin referans olduğu ve adeta dışarıdan kumanda ettiği Kukla Rektör tam anlamıyla bombayı kucağında buldu.  

TACİZ SKANDALI!

İlk ihbarda daire başkanlığında görevli S.D. isimli şahsın kurumda memur olarak çalışan bir personele telefondan öpücük emojisi attığı ve akşam saatlerinde odasına çağırdığı iddia edildi. Memur personel ise yıllık izin kullanıp şehir dışındayken savcılığa S.D. hakkında suç duyurusunda bulunduğu öğrenildi. S.D’nin hafta içinde Malatya Cumhuriyet Savcılığı tarafından ifadeye çağırılması bekleniyor. Deprem sürecinin ardından çoğu personel ve kurum idari çalışanlarının aynı ortamda konaklamasından dolayı zaten geçmişte benzer taciz ihbarları geliyor fakat dikkate almıyorduk. 

“KAŞINDILAR BENDE KAŞIDIM”

İkinci ihbar yine Üniversiteye bağlı olan Battalgazi MYO’dan geldi. Bir öğrenci kurumda ders veren öğretim görevlisi B.K.’nin öğrencileriyle Whatsapp uygulaması üzerinden yakınlaşıp cinsel tacizde bulunduğu ve hatta uyaranlara “ Ne yapayım kaşındılar bende kaşıdım ” dediği iddia edildi. 

DEPREM SÜRECİNDE YARDIM GETİRENLERLE UYGUNSUZ HALLER YAŞANDI!

Üçüncü ihbarda ise kurumda görevli olan personel’in deprem sürecinde kuruma yardım getirenler ve yemekhanede çalışanlar arasında uygunsuz yakınlaşmaların olduğunu korkularından kimseye anlatmak istemediklerini iddia edildi. 

BAYAN PERSONEL’E PERDESİZ KONTEYNER!

Üniversite bünyesinde kurulan konteynerlerde özellikle bayanların kaldıklarında AFAD’ın verdiği gibi tüm malzemelerin dahil olduğu şeklini bırakın hem boş hem de camlarında bir perdenin olmayışı sapıklara adeta fırsat oluşturmuş. Gece konteynerde kalan bayan personel’in camlarına el feneri yada cep telefonu ışığı tutan bazı sapıklar hakkında şikayetçi olduklarını, can ve mal güvenliklerinin olmadığını iddia eden ihbar notlarında durumun ne kadar vahim olduğu gözler önüne serildi.  Nasıl olurda bir eğitim yuvasında yukarıda bahsettiğimiz olaylar yaşanır akıl alır gibi değil. Hiç mi kamera olmaz, hiç mi güvenlik personeli olmaz? Burası dağ başı mı?  Yine Battalgazi MYO’da 4D Kadrosunda temizlik görevlisi N.A. Karaktersiz Rektör'ün okul arkadaşım diyerek önce özel kalemde sonra taşınır kayıt sorumlusu olarak görevlendirmesi keyfiyete dayanan bir görev dağılımının yapıldığını ortaya koyuyor. Yine Diyanetten gönderilen iç hizmetler birimi çalışanı A.A. " Benim kimseye eyvallahım yok! benim kimseden korkum yok! çalışacaksınız, çalışmayan varsa da kapı orada gidebilir" diye gelir gelmez hemen tehditler savurduğu iddia edilen AA'nın babası İnönü üniversitesi'nde ilahiyat fakültesinde A.A. olduğu iddialar arasında. 

KONTEYNER DEĞİL ADETA KÜMES!

Personele verilen konteyner’de perde yok, ocak yok, mutfak malzemeleri yok, halı yok, buzdolabı yok, kanepe, koltuk, masa, sandalye yok. Üstelik depremzede olarak sınıflandırılmayan personele kahvaltı yok, yemek ise ücretli denildiği iddialar arasında.

KUKLA REKTÖR SÖZÜNDE DURMADI!

Atanmasıyla personele “ Hepiniz yerinizde ve görevinizde kalacaksınız, sürekli görev değişikliği olmayacak “ diyen Haysiyetsiz Rektör, Hacca gidip geldikten sonra önceki rektör  döneminde alınan personelin neredeyse tamamını alt grup işlere sevk ettirip adeta mobing uyguladığı iddia edildi. Hatta bazı personeller Karaktersiz rektörün “ Önceki Dönem personelin hiç biriyle çalışmak istemiyorum ” dediğini iddia etti. 

YÖK DERHAL SORUŞTURMA BAŞLATMALI!

YÖK bu skandal olayların ardından derhal soruşturma başlatmalı Kukla Rektör başta olmak üzere tacizci müdür S.D. Öğrencilerle gayri meşru ilişkilere yeltenen B.K. yi ve personeli tehdit eden A.A.'yı derhal açığa almalı haklarında hukuki süreç başlatmalıdır. Bir müfettiş ekibi Malatya'ya yollarak çalışan personel ve öğrencilerin ifadelerini dinlemelidir. Bu yaşanan olayların Malatya’nın ve merhum Cumhurbaşkanımız Turgut Özal’ın adına leke sürdüğü kaçınılmaz bir gerçektir. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınında bayan personelin yanında olup bu davaya müdahil olması bekleniyor. 

Kaynak: malatyanews.com 

 

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!