20. Geleneksel Arnavutköy Şenliği Beşiktaş’ta!

20. Geleneksel Arnavutköy Şenliği Beşiktaş'ta!

İstanbul’da “Mahalle Dayanışması” kavramını korumayı başarmış ender mahallelerden biri olan Arnavutköy, İstanbulluları ağırladı.

13 Temmuz 2019 - 02:57 - Güncelleme: 13 Temmuz 2019 - 03:00

Boğaziçi Arnavutköylüler Derneği ve Beşiktaş Belediyesi iş birliğiyle 20’incisi düzenlenen Geleneksel Arnavutköy Şenliği, ilk kez yapıldığı Ömer Yılmaz Güven Parkı’nda gerçekleşti.

1998 yılından beri düzenlenen, Boğaziçi kültürünü, tarihini ve geleneğini yaşatan Arnavutköy Şenliği’nde rengarenk stantların yanı sıra gösteriler ve konserler yer aldı. Kent kültürünün ve mahalle dayanışmasının öne çıkarıldığı şenlikte; çok sayıda vatandaş, sanatçı, yayınevi ve sivil toplum kuruluşu bir araya geldi. Arnavutköy Şenliği’ne Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat da eşi Derya Akpolat ile katıldı. El emeği stantlarını tek tek ziyaret eden Başkan Akpolat vatandaşlarla sohbet etti, fotoğraf çektirdi.

Şenlikte bir konuşma yaparak bütün Beşiktaşlıların Babalar Günü’nü kutlayan Başkan Akpolat, sözlerine şöyle devam etti: “Beşiktaş çok önemli bir kent, burayı hak ettiği gibi yönetmemiz gerekiyor. Arnavutköy’ün bir mahalle kültürü var, bir kent kültürü var. Burada çok ciddi bir mücadele veriliyor ve burayı tarihi dokuya uygun olarak yönetmek gerekiyor. Dünyada haksızlıklara, hukuksuzluklara karşı koyan toplumlar hep örgütlü toplumlardır. Biz her şeyin çok güzel olacağına inancımız ile İstanbul’u, Beşiktaş’ı kent anayasasına göre yöneteceğiz. Bu kent anayasasının içerisinde o tarihi dokuyu korumak var. Bugün burada Arnavutköy Şenliği’nde çok keyifli zaman geçiriyoruz. Bu zamanların devam etmesini istiyoruz. Beşiktaş’ta çok önemli projelerimiz var; onları hayata geçireceğiz. Festival merkezi, gastronomi merkezi projelerimiz var ve bu şekilde Beşiktaş’ı konuşulur bir yer haline getireceğiz’’ dedi.

Başkan Rıza Akpolat ayrıca şenlikte gelenekselleşen “İstanbul Özlemleri” anı panosuna “16 Milyon İstanbullunun huzur içinde yaşadığı yeşil bir İstanbul diliyorum” notunu düştü.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Karaktersiz Kukla Rektör Malatya'nın Adını Çıkardı!
Karaktersiz Kukla Rektör Malatya'nın Adını Çıkardı!
İYİ Partili Göçmez 'Vekil Dediğiniz Hizmetkâr Olmalı'
İYİ Partili Göçmez 'Vekil Dediğiniz Hizmetkâr Olmalı'