İstanbul
22 Temmuz, 2024, Pazartesi
 • DOLAR
  33.23
 • EURO
  36.13
 • ALTIN
  2561.3
 • BIST
  11156.2
 • BTC
  68108.87$

Rektör Recep Bentli'ye Akrabası Neşe Karakaş Kefil Olmadı!

Rektör Recep Bentli'ye Akrabası Neşe Karakaş Kefil Olmadı!
Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Recep Bentli'nin Kaynının eşi olan Neşe Karakaş, Profesörlüğünün ispatı konusunda attığı belgelere güvendiğini söylemesine rağmen kefil olmadı.

Malatya Turgut Özal Üniversitesi’nde bilindiği üzere akraba ve aile boyu torpil haberleri hem tarafımızdan hem de ulusal medya tarafından ülke gündemine düşmüş sosyal medya platformu olan x’de geniş yankı uyandırmış ülke gündemine oturmuştu. 

Konunun baş aktörlerinden hemşirelik mezunu ve hekim kökenli olmamasına rağmen sırf döner sermayeden nemalanması için tıp fakültesinde dekan yardımcılığına getirilen Neşe Karakaş, bilindiği üzere Rektör Recep Bentli’nin Kaynının eşi. 

AKRABASI BİLE RECEP BENTLİ’YE KEFİL OLMADI!

Geçtiğimiz aylarda kendisiyle bir görüşmemiz olmuş ve bize Rektör akrabası olan Recep Bentli’nin Profesörlüğünün sahte olmadığını ispat etmeye kalkmıştı. Kendisinden doğru bilgi ve belgelerin tarafımıza ulaştırılması durumunda yayınlayıp yanlış haber için özür dileyeceğimizi belirttik. 

Bunun üzerine Neşe Karakaş bir takım belgeler yolladı. Yolladığı belgeleri bir çok profesör ve akademisyen dostlarımıza teyit ettirdiğimizde ne Uluslararası 1. İsim yayının olduğunu ne de puanı’nın Profesör olması için yeterli olmadığını belirtmeleri üzerine kendisine bize neden yalan söylediğini ve dürüst olmadığını belirtmemiz üzerine attığı belgelerin doğru olduğu konusunda ısrarcı oldu. 

Bizde kendisine "Biz taraf tutmayız. Madem attığınız belgelere güveniyorsunuz, o halde şöyle yapalım. İsminizi kullanalım 'Rektörün Akrabası, Rektörü Akladı” şeklinde bir haber yapalım ve bu belgeleri kamuoyunun takdirine sunalım. Sorumluluk alıyor musunuz?' şeklinde yazmamız üzerine çıt çıkmadığı gibi yakın bir süreçte de tıpkı akrabası olan rektör Recep Bentli gibi engeli bastı. 

(İstenildiğinde yazışmalar ve belgeler gönderilebilir) iddia yada duyum değildir. 

RECEP BENTLİ, PROF. OLMADIĞI HABERİ MAHKEME KARARIYLA KALDIRTTI!

Dün “Rektör Recep Bentli'nin Profesör Olmadığı Ortaya Çıktı!” başlıklı haberimiz on binlerce tıklanma almış ve vatandaşlardan tepki dolu yorumlar gelmişti. 

Malatya Turgut Özal Üniversitesi bir değil tam 4 avukatla bu haberi kaldırtma kararı çıkartıp haberimize engel getirdiler. 4 Avukat değil isterse Malatya Plakası olan 44 Avukatı üzerimize yollasın üniversitede usulsüz ne iş dönerse korkmadan, yılmadan kamuoyunu bilgilendirmeye devam edeceğiz.  

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!