Malatyalılar İmamoğlu’nu Bağrına Bastı

Malatyalılar İmamoğlu'nu Bağrına Bastı

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, ''Malatyalılar Buluşması'' etkinliğinde konuştu.

20 Ocak 2019 - 23:45 - Güncelleme: 17 Nisan 2019 - 20:34

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Aynı Zamanda Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Malatyalılarla kahvaltı programında bir araya geldi.

Malatyalı İş Adamı Adil Üstündağ’ın oteli olan Green Park Merter Hotel’de düzenlenen programa Eski MEV Başkanı Prof. Dr. Mesut Parlak, Eski MEV Başkanı Muammer Şahin, Yeni Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek, Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, Avcılar Malatyalılar Dernek Başkanı Ednan Çoban, Örmeli Zarato Derneği Başkanı Hüseyin Memiş, Ormaniçi Dernek Başkanı Fevzi Kılınç, MAKON Kurucu Başkanı Aziz Damar, MAKON Üyesi Nazife Özdemir, Aşık Hamit Ertaş, Sinikli Derneği Başkanı Cemal Uzun, Hüsükuşağı Dernek Başkanı Yusuf Usul, Dilekliler Derneği Başkanı Ali Karadoğan, CHP’li Erdem Aslanoğlu, CHP Eski İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, Darende Çevre Köyleri Federasyonu Başkanı Mehmet Ayhan, Esenler MADEF Şube Başkanı Muharrem Mutlu, Fatih Belediyesi CHP Meclis Üyesi Kazım Akşahin çok sayıda Malatyalı katıldı.

Konuşmasına başlayan İmamoğlu, İstanbul'u yönetecek kişinin ''enerjisi yüksek, güler yüzlü, samimi, ayrıştırmacı olmayan ve genç'' olması gerektiğini belirtti.

İmamoğlu, '' Sizin katkılarınızla 1 Nisan sabahı birilerini çok istediği göreve döndüğü, birilerinin de İstanbul'u yönettiği bir günün sabahında buluşmayı diliyorum'' dedi.

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, Şişli'de gerçekleştirdiği muhtarlar buluşmasının ardından Merter'e geçti. Green Park Otel'de, ''Malatyalılar Buluşması''na katılan İmamoğlu, yoğun bir ilgiyle karşılaştı. Etkinlikte ilk konuşmayı eski İstanbul Üniversitesi rektörlerinden Mesut Parlak yaptı.

İmamoğlu'nu, ''Anadolu'nun bağrından kopup gelmiş yiğit'' olarak niteleyen Parlak, ''Bu yiğidin kazanması için her türlü desteği vereceğiz. Yüzü nurlu, pirli bir genç. Cana yakın, bizimle aynı dili konuşan biri. Cumhuriyetin çocukları sizi belediye başkanlığına taşıyacak. Allah yardımcınız olsun'' dedi.

Kente karşı sorumluluklarımız var

İmamoğlu, Parlak'ın hakkındaki sözlerine, ''Bu cümleler karşısında sorumluluğum artıyor. Bana kurduğu, derin ve güzel cümlelerin karşılığını verebilmeyi Allah bana nasip etsin. Ben de sizin önünüzde saygıyla eğiliyorum'' şeklinde karşılık verdi. İstanbul ile ilgili sorunlara ve çözümlerine yönelik projelerini anlatan İmamoğlu, ''Yaşadığımız kente karşı sorumluluklarımız var. Hepimiz bir yerlerden bu kente gelmişiz. Yaşadığımız kenti ihmal edersek, derin bir saygısızlık yapmış oluruz. İstanbul'a ilgisizliğimiz belki de bu şehrin, bugünkü kaosunun nedenidir'' diye konuştu.

Coşkulu bir geleceğe yürümeliyiz

''Şu anda İstanbul'da farklı bir irade yönetimi var'' diyen İmamoğlu, bu durumu tersine çevireceklerini kaydetti. İmamoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: ''İBB'yi, şu evrakı o odadan alıp, bağlı olduğu iradeye teslim olup, bu evrakı diğer odaya veremeyen iradeden kurtaracağız. Kutuplaşma, ayrıştırma, o partili bu partili… Yok böyle bir şey. Dedem AP'liydi, ortağı ise CHP'li. O zamanlar nüktedanlık vardı. Şimdi insanlar kız alıp veremeyecek noktaya geldi neredeyse. Bunu hak etmiyor bu toplum. Sevgili, saygılı, güler yüzlü, kibirden arınmış kavramlarla bu ülkenin coşkulu bir geleceğe yürümesi şarttır.''

Alınmasınlar!

İmamoğlu, ''Alınmasınlar'' diyerek, İstanbul'u yönetecek kişide bulunması gerekli özellikleri de şöyle sıraladı: ''Enerjisi yüksek olmalı, güler yüzlü olmalı, samimi davranmalı, insanları ayrıştırmamalı, birilerinden talimat alarak süreci yönetme karakterinde olmamalı, genç olmalı.'' İmamoğlu, konuşmasını, ''İnsanları kucaklayan, onları yönetimin içine katan, insanları bulundukları konum veya coğrafya veya geçmişiyle ayrıştırmayan insan olduğu için kucaklayan ve herkesi güzel İstanbul'da yaşamaya sevk eden bir sürece talibiz. Sizlerden destek istiyoruz. Sizin katkılarınızla 1 Nisan sabahı birilerinin çok istediği göreve döndüğü, birilerinin de İstanbul'u yönettiği bir günün sabahında buluşmayı diliyorum'' sözleriyle bitirdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İYİ Partili Göçmez 'Vekil Dediğiniz Hizmetkâr Olmalı'
İYİ Partili Göçmez 'Vekil Dediğiniz Hizmetkâr Olmalı'
'Malatya'da Kurulan Saltanattan Herkes Rahatsız'
'Malatya'da Kurulan Saltanattan Herkes Rahatsız'