Malatyadan Haber 13 Yaşında!

Malatyadan Haber 13 Yaşında!

Malatyadan Haber Basın Yayın Grubu olarak 13’üncü yılımızı kutluyoruz.

19 Şubat 2022 - 18:04

Siz Değerli okuyucularımız ve takipçilerimizle birlikte 12 yıl önce başladığımız bu yolculuk zaman zaman acı zaman zaman tatlı güzel gelişmelerin oluşumuna tanıklık ettik. Gelişen tüm teknolojik imkanları bünyemizde barındırarak haberleri sizlere daha kolay ve daha hızlı nasıl ulaştırabiliriz diye sürekli gelişimleri açık olduk. Medya grubumuza malatyasporlu.com, posta34.com ve son olarak malatyabuyuksehirgazetesi.com sitelerini dahil ettik. Malatya’da değişen birazcık şey olmasına rağmen yayın politikamız hiç değişmedi. Ali gitti Veli geldi ama kafa yapısı, yandaşlık, amatörlük zihniyeti gram değişmedi. O kadar sayılacak kişi var ki buradan tek tek isim verecek değiliz herkes üzerine düşeni alsın. 
Malatyalıların her zaman kullandığı bir tabir var ya “ Biz neden bir Ankara, Kayseri, Gaziantep, Konya olamıyoruz ” işte bu zihniyetleri seçtiğiniz için olmadınız, olamazsınız da…
Kasabalı, köylü adam Helvacı, Öğretmen, Veteriner ne anlar Belediye Başkanlığından? Maalesef fanatik parti tutma zihniyeti kenti bir arpa boyu yol aldırmadı. Vekiller ve Başkanlar ceplerini doldurup zenginleşirken, vatandaş Kayısı'nın peşinden koşmaya devam etti. 


JETON BASIN


Malum kısa süre önce Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın kullandığı bir deyim “ Jeton Basın ” sözde bazı basın mensupları jetonla çalışıyormuş…
Gürkan’a sormak lazım “ Sen Baba’nın hayrına mı çalışıyorsun ” Yüreğin varsa eski belediye başkanlarından Mehmet Kavuk gibi maaş almadan çalış bakalım. Hanımına müze açtırıyorsun bedava mı oluyor? Keyfi muamele gezip tozup genelge olmasına rağmen belediye bütçesini har vurup harman savuruyorsun. Cebinden mi veriyorsun Selo başkan? Her işin bir maaliyeti bütçesi var. Kimse hayrına bir hizmet yapmaz. Öyle olsa Müslümana farz olan ibadet için bile imamlar maaş almadan namaz kıldırırdı. Bu sözünü esefle kınıyor ve seni Malatya Kamuoyunun vicdanına bırakıyorum.


GÜNER; 300 ÜZERİNDE SİTE VAR 


Geçenlerde sosyal medyada gezinirken Yeşilyurt Belediyesi’nin ip tv yayınına denk geldim. Malatya Gazeteciler Cemiyeti’nin Kayyum Başkanı Vahap Güner konuşuyordu. Merak edip ne diyecek diye oturup izledim. Vahap Güner Malatya’da 300’ün üzerinde internet haber sitesi var dedi. Önüne gelen açıyor birkaç yüz lira verip domain ve hosting alıp açıyorlar dedi. Peki Kayyum Başkan’a sormak lazım sen bu işin neresindesin? İyi mi görüyorsun, kötü mü? İyi görüyorsan o siteler için ne planların var? Kötü görüyorsan bu gidişatı düzeltmek için ne önerin var? Öyle ya söyle bizde bilelim. Haydar Başkan’ın ölümünün ardından kafana göre kendini başkan seçtirip sağdan soldan gelen desteklerle saltanatını sürdürmek taraftarıysan hiç boşa nefesini yorma işine gücüne bak. Şayet bir devrim yapacaksan bir heyet komisyon oluştur, kim işi düzgün yapıyor, kimin künyesi yok, kim dümenci, alavere peşinde tespit ettir gerekirse kapattır. Hakkıyla yapanlara da destek ol. 
Büyükşehir Belediyesine bir tane kültür merkezi yaptır. Gazetecilik eğitimleri ver, Foto Çekim Tekniklerini öğret, Kamera Çekimini öğret nitelikli adam yetiştir. İstihdam sağla ki işten kovulan her gereksiz gidip bir haber sitesi açmasın. 
Sizin inadınız uğruna memlekette 8-9 tabeladan ibaret basın cemiyet dernek kuruldu. İğneyi önce kendinize batırın sonra çuvaldızı başkasına batırın. İşin kalitesini düşüren herkesten önce demokratik bir seçim sergilemeyen sizlersiniz.  

 
ÇAKALLARLA DANS


Medya içerisinde birbirine sallama işlerine her ne kadar karşı olsam da bazı çakallar meydanı boş bulup 300-500 lira ondan bundan alıp tetikçilik yapmaya devam ediyor. Bu saydığım çakallar işten ayrılıp kendilerine birer site kuran ve şehrin medya kabadayılığına soyunan birkaç zibididen oluşuyor. Biz hangi belediye başkanı yada bürokratik birini eleştirsek, karşımıza bu çakal sürüleri çıkıyor ve bize sallıyor. Geçmişte yazdım foyalarını meydana döktüm. Zaman beni haklı çıkardı. Kimlerin kaç kuruş aylık ödediği çıktı ortaya. Tavukcudan, Dürümcüden üç beş kuruş tırtıklayıp şuraya reklam verme kes, bunu engelle gibi girişimler sizin ne tür çakallar olduğunuzu ortaya koyuyor. 
Malatya 13 yıldır bu siteden yalan, yanlış, yağcılık görmedi görmeyecekte…
Bize güvenmeye devam edin…
Teşekkürler Malatya…   

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İYİ Partili Göçmez 'Vekil Dediğiniz Hizmetkâr Olmalı'
İYİ Partili Göçmez 'Vekil Dediğiniz Hizmetkâr Olmalı'
'Malatya'da Kurulan Saltanattan Herkes Rahatsız'
'Malatya'da Kurulan Saltanattan Herkes Rahatsız'